Потяг-привид

1861 року було відкрито залізничний маршрут Львів-Перемишль. Він був першим в Галичині і в Україні загалом. І ось через декілька років після цього на львівських коліях стали виникати загадкові й чудернацькі трафунки. Налякане колійове керівництво хотіло усіляко приховати їх, але про ці чудеса вже почали патякати бульварні часописи. На львівських коліях з'явився якийсь загадковий потяг, котрий не був вписаний у жодні державні реєстри і розклади руху, такий собі таємничий, без патенту і номера. Потяг із нечуваною швидкістю несподівано з'являвся у найнеочікуваніших місцях з сатанинським гуркотом і так само несподівано зникав у невідомому напрямку, однак, не роблячи жодного зіткнення і жодних аварій.
Цей потяг було неможливо ні наздогнати, ні затримати. Залізничники були розлючені й у розпачі, тому, що пасажири, налякані чутками, дедалі менше користувались залізничним транспортом. Містичний потяг з'являвся то на дорозі зі Станіславова до Львова, то у напрямку до Варшави чи Відня. Але ось одного вечора він з'явився і на львівському двірці. Зустрічаючі чекали на поїзд із Відня, який прибував із західного напрямку. Вже було видно з вікон веселі обличчя пасажирів, коли з протилежного, східного напрямку гігантська сіра маса потяга-привида, як шалений вихор, неслася тією самою колією назустріч Віденському. Жах охопив усіх. Зіткнення не минути! Ті, хто стояв на пероні, бачили, як з вікон сатанинського потяга, регочучи, визирали відьомські обличчя. Людей на пероні охопила шалена паніка, декотрі попадали долілиць.
Але скажений потяг, замість того, аби вщент розтрощити свого товариша миттєвим зіткненням лоб в лоб, з блискавичним шалом пролітає як імла крізь усі вагони потяга Відень-Львів і щезає у пітьмі. Шалений потяг не дуже часто, але ще впродовж декількох місяців, тероризував колійовців і пасажирів різних потягів, а потім зник так само безслідно, як і з'явився.

Лемко І. Легенди старого Львова. - Львів: "Апріорі", 2008. - 176 с.