Фатальний любовний трикутник

У Львові вміли кохати і траплялося тут таке кохання, за яке можна було віддати все, що маєш, і навіть інколи більше того — власне життя. Третій будинок на площі Ринок колись називався Вільчківською кам'яницею, тому що тут мешкала 18-річна красуня Ганна Вільчківна, через яку 1580 року у Львові розгорівся кривавий скандал. Претендентів на руку (і придане) красуні не бракувало, але особливо настирливими виявилися флорентієць Урбан Убальдіні і поляк Павел Єльонек.
    Й ось одного вечора, на весіллі подруги Ганни, двоє закоханих одночасно кинулись запрошувати красуню до танцю. Подумавши, Вільчківна подала руку італійцеві. Ображений Єльонек тут же дав суперникові ляпаса, Убальдіні відповів йому, але вже ударом кинджала, який виявився смертельним. Вбивцю одразу заарештували, і, за законами того часу, на нього чекала страта.
    Та молодого флорентійця не стратили і, можливо, не через те, що за нього заступилася могутня і впливова італійська колонія Львова, і навіть не через те, що він був Родичем Папи Римського Григорія XIII. Усю справу вирішило львівське жіноцтво. Дружини львівських суддів не давали спокою своїм чоловікам ні вночі, ні вдень, навіть влаштовували пікети перед Ратушею. «Таке шалене кохання, така романтична історія», - казали вони. До цього додалося ще й те, що Павел Єльонек на смертному одрі вибачив убивцю і попросив не карати його.
    Невдовзі Урбан Убальдіні одружився з Ганною Вільчківною, і вони поклали початок ще одному славетному львівському патриціанському роду.