Мистецтво та творчість

Від Пінзеля до Мазоха

Вражає діапазон мистецького Львова. З одного боку – це місто класичного мистецтва. Львівська опера, філармонія – місця, що задовольнять вимоги справжніх поціновувачів класики.
Це місто одного з найвидатніших скульпторів Європи Йогана Георга Пінзеля, роботи якого можна побачити на фасаді Собору Святого Юрія у Львові та в Музеї Пінзеля. Місто Соломії Крушельницької, яка починала як співачка Львівської Опери, а згодом стала примадонною опери Ля Скала у Мілані.
З іншого боку – це місто неординарних ідей та постатей. Ось на одній з вулиць поблизу площі Ринок ви натикаєтесь на скромний пам’ятник письменнику Леопольду фон Захер-Мазоху. Дізнаєтесь для себе, що людина, прізвище якої дало назву такому явищу, як «мазохізм», народилася у Львові, а його твори видавались багатотисячними тиражами. Кілька кварталів поруч і ви опиняєтесь на вулиці Вірменській, де розташовується осередок сучасного мистецтва – галерея «Дзиґа» а також безліч інших галерей та антикварних крамничок.
Свою жагу до творчості львів’яни реалізують всюди – від високих мистецьких салонів до нестандартного оформлення кав’ярень та ресторанів.