Духовність та віра

Дух живої віри

Релігія має велике значення для розуміння історії та сучасності Львова. Місто стало важливим духовним осередком для різних конфесій та релігій.
Лише поблизу центральної площі Ринок ви завітаєте до вірменської, православної, греко-католицької, римо-католицької церков (загалом в місті понад 100 християнських храмів), побачите руїни, знищеної в часи Другої світової війни синагоги, біля якого незабаром збудують меморіальний комплекс. У Львові зберігається одна з рідкісних копій Туринської плащаниці, в яку було загорнене тіло Ісуса Христа. Натомість у Самборі поблизу Львова знаходяться
мощі Святого Валентина – покровителя усіх закоханих світу.
Львів є найбільшим у світі осередком українських греко-католиків, що, перебуваючи в єдності з Папою Римським, зберегли ідентичність Східної Церкви. В часи радянської влади ця церква була під забороною і перебувала у підпіллі, відтак стала ще одним символом опору львів’ян комуністичній владі. Сьогодні це звучить неймовірно, але ще 25 років тому святкування Різдва та Паски було під забороною.
Однак львів’яни зберегли усі святкові традиції і на найбільші релігійні свята місто виглядає справді неймовірно. Львів’яни масово перевдягаються в народні строї і після відвідин служб у церквах влаштовують гучні вуличні святкування.