Сплануй свою подорож

Чорним кольором наведений опис цікавих об'єктів
Синім кольором позначені заклади харчування
Зеленим кольором виділені музеї

День 1. Середньовічне місто

   1. Пам’ятник королю Данилу Галицькому (пл. Галицька).
Пам’ятник королю Данилу Галицькому, засновнику міста Львова, був встановлений у 2001 році. Народився Данило Галицький 1201 року, був сином князя Романа Мстиславовича із галицького роду Рюриковичів. Будучи князем в Галичі, він змушений був боротись із монголо-татарами, із західними сусідами та припиняти внутрішні суперечки. Окрім цього, він будував міста та сприяв розвитку ремесел. 1254 року Данило Галицький отримав від папської курії королівський титул. Перша письмова згадка про Львів датується 1256 роком, який і вважається роком заснування міста.


   2. Бернардинський собор і монастир (пл. Соборна, 3а)
Колишній Бернардинський собор і монастир (сьогодні церква св. Андрія (УГКЦ) були закладені 1460 року як дерев’яні споруди. Через  неодноразові пожежі 1600 року розпочинається будова кам’яної споруди. Фасад костелу прикрашений гербами Польщі та Литви. Монастир мав потужні укріплення, оскільки був зовнішнім форпостом Львова. До сьогодні збереглась східна оборонна стіна з Глинянською вежею. 1784 року в приміщенні монастиря було закладено архів давніх актів, який в даний час є одним із найбільших у Європі.

Ресторан «М’яса і Справедливості», вул. Валова, 20 (Бернардинський дворик)


  3. Глинянська вежа (вул. Винниченка , 3)
Колись місто Львів було повністю оточене захисним муром. До нашого часу зберігся
один з фрагментів цього муру із Глинянською вежею. Дорога від вежі вела до міста Глиняни, а також до Києва та Туреччини. З цього боку вороги нападали на Львів найчастіше, тому це місце було найкраще укріпленим. У 1672 році, під час облоги Львова турками, вороги хотіли викопати підземний тунель, щоб проникнути в місто. Оскільки в цей час був буревій, підземний прохід завалило разом із людьми. Сьогодні на цьому місці знаходиться  підземний перехід.

   Музей Пінзеля (пл. Митна, 2)
Музей розташований у пам'ятці архітектури - колишньому костелі кларисок, збудованому у 1605-1607 роках за проектом архітектора Павла Римлянина. Творчість видатного львівського скульптора Іоана Георга Пінзеля, представлена в експозиції музею (32 експонати), - видатне явище в історії української і світової культури. За походженням і освітою європейський майстер під впливом східно-візантійського мистецтва створив оригінальну спадщину, що не мала собі рівних у Європі в середині XVIII століття, започаткував львівську школу барокової скульптури, де навчалися близько сорока майстрів. Частина експозиції музею 2012-13 року була представлена у Луврі (Париж).

Ресторани «Кумпель» (вул. Винниченка, 6), «Панська чарка» (вул. Винниченка, 3)

   Музей зброї «Арсенал» (вул. Підвальна, 5)
Для кращої оборонної здатності місто потребувало складів як для зброї, так і для зберігання запасу харчів. Перший арсенал був збудований близько 1430 року. Сучасна будова зведена у 1574-1576 роках коштом міста, тому й має назву «Міський арсенал». З 1981 року тут знаходиться музей стародавньої зброї – один з небагатьох  в Україні.


   4. Єврейська дільниця (вул. Староєврейська)
За арсеналом проживала єврейська громада. Центром кварталу була синагога, яка проіснувала з 1555 до 1798 року. У 1580 році голова єврейської громади, Ісак Нахманович, викупив у міста велику площу і побудував там приватний будинок та родинну синагогу, яку назвав «Золоті ворота». Пізніше вона була перейменована у «Золоту Розу», на честь невістки Нахмановича. Обидві синагоги були зруйновані у часи Другої світової війни, залишилась лише частина північної стіни «Золотої Рози», яка знаходиться на реставрації.

Музей єврейської культури (вул. Староєврейська, 36)
Експозиція «Музею єврейської культури» відтворює історію євреїв Галичини та Львова у всій її багатогранності: а) участь євреїв у політичних та державно-адміністративних структурах; б) діяльність єврейських навчальних, культурно-просвітницьких, видавничих, благодійних інституцій; в) функціонування синагог і молитовних будинків як центрів релігійного та духовного життя; г) діяльність єврейської еліти (рабини, учені, політики, письменники, видавці, колекціонери, діячі образотворчого та театрального мистецтва, педагоги та ін.); д) повсякденне життя та побут.
 
Галицька Жидівська кнайпа «Під Золотою Розою» (вул. Староєврейська, 9),
Ресторація «Місько Пструг та Петро Братванка» (пл. Арсенальська) ,
«Арсенал» (вул. Підвальна, 5)


   5. Успенська церква (вул. Руська)
При храмі Успіння Пресвятої Богородиці всередині ХVI століття було створене однойменне братство, яке 1585 року отримало привілеї Ставропігії, тобто незалежності від церковної ієрархії. Братство проводило просвітницьку роботу, а також захищало громадянські права українців міста. Братство мало власну друкарню і школу. Ренесансний ансамбль Успенської церкви складається з храму Успіння Пресвятої Богородиці, Каплиці Трьох Святителів та вежі Корнякта. Комплекс збудований у 70-х роках XVI століття, хоча найдавніші згадки сягають 1421 року.
   6. Порохова вежа (вул. Підвальна, 4)
Єдиним фрагментом із оборонної забудови залишилась порохова вежа, збудована у 1554-56 роках. Тут зберігали порох та зброю, а у мирний час – зерно. Від 1956 року тут знаходиться Будинок архітектора.

   7. Королівський арсенал (вул. Підвальна, 13)
Королівський арсенал , як і міський, був прибудований до оборонного муру в 1646 році на місці старого арсеналу з ХVI століття. В цьому місці добре видно, як пролягали фортифікації – на площі перед Успенською церквою відкрито фрагмент старих укріплень, які пролягали у два ряди,а рів між ними був наповнений водою. На площі перед Королівським арсеналом стоїть пам’ятник Івану Федорову, першодрукареві, який деякий час працював у друкарні Ставропігійського братства. Найвідомішими його книгами були «Апостол» і «Буквар».

    8. Пам’ятник Никифору Дровняку (пл. Музейна)
Пам’ятник українському художнику-примітивісту, котрий був родом із лемківського села Криниця (тепер територія Польщі). Він не отримав не те що художньої, а навіть шкільної освіти, адже його мати була німою і бідною селянкою і він сам мав вади мовлення, проте прославився своїми роботами на цілий світ.
З появою цього пам’ятника у Львові з’явилася нова традиція: якщо хочете, щоб Ваше бажання здійснилося, треба потерти носа або пальця цьому «веселому художнику».

   9. Домініканський собор (пл. Музейна, 1)
Колишній Монастирський костел Божого тіла чину домініканців (сьогодні
церква пресв. Євхаристії  (УГКЦ) розміщений північніше від церкви Успіння. Монастир своїм існуванням сягає другої половини XIII століття, коли Констанція, дружина князя Лева, запросила в Галичину домініканців. Із монастирем пов’язано багато цікавих історій. Всередині XVIII століття старий Домініканський костел і монастир були знесені, а на їхньому місці з’явились барокові споруди.


Музей історії релігії (пл. Музейна, 1)
Львівський музей історії релігії знаходиться у колишньому Домініканському монастирі. Експозиція розповідає про виникнення та становлення релігій з часів давнього світу до сьогодення. Тут ви також маєте можливість потрапити у підземелля монастиря, а також послухати мелодії старовинного органу.

Арт-кав’ярня «Квартира 35» (вул. Вірменська, 35)

Галерея «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35)

Аптека-музей (вул. Ставропігійська, 1)
Аптека-музей ᅳ це найстаріша діюча львівська аптека (1735). Наприкінці ХІХ століття аптека «Під чорним орлом» стала державною та обслуговувала, окрім мешканців, також військові частини та установи. Власники змінювались, а аптека далі працювала. Сьогодні тут поруч із діючим закладом знаходиться музей, де можна оглянути експозицію з історії аптечної справи в Галичині.

   10. Площа  Ринок
Після завоювання Львова польським королем Казимиром ІІІ Великим у 1349 році центр міста був перенесений на сучасну площу Ринок. Ринок планувався за звичаями забудови німецьких міст згідно Магдебурзького права, а для зведення будівель були запрошені німецькі будівничі. В центрі площі розміщувалось міське управління, виконувались судові вироки, влаштовували різноманітні забави та процесії. До 1944 року тут був розташований міський ринок. Кожен будинок має не лише власне архітектурне обличчя, але й власний колір, що отримало назву «львівської поліхромії». У 1793 році на Ринку було споруджено чотири фонтани, розміщені на кожному розі площі.
У 1998 році всі будинки площі Ринок увійшли до списку історичної спадщини ЮНЕСКО.

Історичний музей
Львівський історичний музей - найстаріший та найбагатший своїми історико-культурними та мистецькими пам'ятками серед музеїв України. Розташований у трьох будинках на площі Ринок (№ 4, 6, 24) налічує у своїх фондах понад 270 00 музейних експонатів. Його експозиція ознайомить з історією міста Львова та галицьких земель від найдавніших часів до наших днів.

Кав’ярня «Копальня кави» (пл. Ринок, 10)
«Майстерня шоколаду» (вул. Сербська, 3),
кав’ярня «Старі мури» (вул. Сербська, 5),
ресторан «Ностальгія» (вул. Сербська, 6),
кафе «Мазох» (вул. Сербська, 7)


Кнайпи:
«Найдорожча ресторація Галичини» (пл. Ринок, 14, 2 пов.),
«Криївка» (пл. Ринок, 14),
Кафе «Біля Діани» (пл. Ринок, коло фонтану «Діана»),
«Львівські пляцки» (пл. Ринок, 13)


  11. Ратуша (пл. Ринок, 1)
Львівська ратуша протягом всього часу свого існування була місцем перебування центральної міської влади Львова. Сьогодні є резиденцією Львівської міської ради. Сучасна вежа львівської ратуші має висоту 65 метрів і є найвищою в Україні. Вона була неодноразово зруйнована, а сучасний вигляд набула в 1851 році.
На вежі ратуші розташований оглядовий майданчик, з якої відкривається вигляд на місто.  12. Латинський Катедральний Собор  (пл. Катедральна, 1)
Латинський Катедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці знаходиться одразу поруч з площею Ринок. Його будували кілька століть, тому катедра пройшла шлях від готики (1350) через ренесанс, бароко, класицизм до сецесії. Незважаючи на це, у будові переважає готика, особливо в інтер’єрі. В катедрі зберігається частина мощей Папи Римського Івана Павла ІІ та копія чудотворної ікони Матері Божої Ченстоховської.   13. Каплиця Боїмів (пл. Катедральна)
Однією із уцілілих каплиць є каплиця Боїмів , яка була не лише родинною усипальницею, але й місцем для молитви. Заклав каплицю 1609 року Георг Боїм, за походженням угорець, але, переїхавши до Львова, отримав львівське громадянство. Певний час він був бургомістром Львова. Вражає багатство як фасаду, так і внутрішнього оздоблення. Купол прикрашає сидяча скульптура скорботного Ісуса Христа в Гетсиманському саду. Під куполом надпис: «Подорожуючий, зупинись і подумай, чи твоя печаль є більшою від моєї».

Кав’ярні: 
«Мапа»(вул. Галицька,4),
«Кафе 1» (пл.Катедральна,5) ,
«Світ кави» (пл.Катедральна,6),

Кафе «Міжнародний Вареничний Фонд» ( пл. Катедральна, 3)

  14. Костел Єзуїтів (вул. Театральна, 11)
Єзуїти, утвердившись у Львові на початку XVII століття, 1610 року розпочали будівництво свого храму у стилі бароко. У костелі знаходяться надгробки видатного полководця, оборонця Львова від татар Станіслава Яблоновського та родини магнатів Дідушицьких. В інтер’єрі храму багато творів декоративного живопису та скульптури XVIII-XIX століть.

Ресторани: «Бон жур» (пл. Яворського, 1) , «Три мітли» (пл. Яворського, 1), Strudel Haus (вул. Шевська,6)
Ресторан «Краківська брама» (вул. Краківська, 5) , кав’ярня «Фреска» (вул. Краківська, 7), паб «Лінивий пес» (вул. Краківська, 9), піцерія «Піца на дровах» (вул. Краківська, 8)

   15. Вірменський собор (вхід з вулиці Краківської)
Вірмени заселяли Львів з XIV століття. Головними їхніми заняттями були торгівля та художні ремесла. Отримавши дільницю під забудову, вірмени намагались відтворити тут куточок своєї батьківщини. 1356-1363 вони збудували храм Успіння Пресвятої Богородиці, який став катедральним. 1437 року до бічних стін прибудували аркові галереї, які збереглись до нашого часу. У внутрішній орнаментиці храму використані вірменські мотиви XIV-XV століть, а також виготовлені унікальні фрески, виконані в стилі давньоукраїнського живопису.
  Галерея «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7)
  
Ресторани: «Монс Піус» (вул. Лесі Українки, 14 (Вірменський дворик),
 «Брудершафт» (вул. Вірменська, 16),
«Кілікія» (вул. Вірменська, 13),
«Гасова лямпа» (вул. Вірменська, 20),
 кав’ярня «Вірменка» (вул. Вірменська, 19)


   16. Церква Преображення Господнього (вул. Краківська, 21)
Преображенська церква побудована 1875 року на частині фундаменту костелу св. Трійці, який був зруйнований під час революційних подій 1848 року. Освячення
церкви відбулось 29 квітня 1906 року – більше, ніж через 30 років від початку будови.
 
Стейк -хаус «The Grill» (вул. Театральна, 22)
Мистецький базар «Вернісаж» (вул. Театральна, 23а)
«Вернісаж» — стихійний ринок картин, художніх виробів, сувенірів та антикваріату.


   17. Театр ім. Марії Заньковецької  (вул. Л. Українки,1)
Раніше театр називався театром Скарбка, оскільки граф Скарбек купив землю власне під будівництво театру. Побудований він був у 1837-1842 роках в стилі віденського класицизму і був найбільшим театром тогочасної Європи. Глядацький зал запроектований на 1460 місць. Тут у свій час виступали Ференц Ліст та Микола Лисенко. Скульптурне оздоблення інтер’єру з’явилось після реставрації 1940-1941 років.


День 2.

  18. Львівська опера (пр. Свободи, 28) ( можливість замовлення екскурсії театром)
Львівський Національний Академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької – справжній витвір мистецтва стилю неоренесансу, що став окрасою не тільки Львова, а й усієї Європи. Перед величним фасадом цієї фантастичної споруди відчувається всепоглинаюча потуга мистецтва, його вічність у контрасті із швидкоплинністю людського життя. Зал львівського оперного театру відзначається чудовою акустикою. Тут можна побачити виступи славетних оперних і балетних колективів України та гастролерів із інших країн.

Ресторан «Лівий берег» (пр. Свободи, 28)
Піццерія «Лапяцца» (пр. Свободи 27, Торгова Галерея Опера Пасаж, 4 поверх),
ресторан «Віденська кав’ярня» (пр. Свободи, 12), суші бар «Япі» (пр. Свободи, 6),

Національний музей (пр. Свободи, 20)
Один з найвизначніших музеїв України, фонди якого нараховують понад 140 тисяч одиниць збереження. Колекція була закладена у 1905 році як приватна фундація Митрополита Андрея Шептицького. У будинку, побудованому у 1904 році за проектом Л. Марконі та Ю. Яновського  у стилі пізнього історизму (неоренесансу), розміщені експозиції давнього українського мистецтва ХІХ ст. Предметом особливої гордості є найбільше та найповніше зібрання середньовічного сакрального мистецтва XV-XVIII ст.: ікона, рукописи та стародруки, декоративна різьба, металопластика, гаптовані тканини.

Музей етнографії та народних промислів (пр. Свободи, 15)
Фондова колекція музею об'єднує дві великі збірки: етнографічну та художнього промислу. Однією з найчисельніших є колекція українського народного одягу, де представлені основні види традиційного вбрання ХІХ - поч. ХХ ст. із різних регіонів України.  

  19. Пам’ятник Тарасу Шевченку
Пам’ятник українському поетові, художнику, громадському діячу. Зліва від фігури поета – хвиля національного відродження – дванадцятиметрова символічна стела з фігурними рельєфами.
проїзд Крива Липа: «Креденс Кафе», паб «Дублін», ресторани «Крива липа», «Play», піцерія «Пінокіо»,пивний ресторан «Золота гуса»Фан-Бар «Банка», суші-бар «Япона хата», Львівська майстерня шоколаду (вул. Січових Стрільців, 5), бюджетний ресторан «Пузата хата» (вул. Січових Стрільців, 12)

  20. Львівський національний університет ім. Івана Франка
  (вул. Університетська, 1)

Один з найстаріших у Східній Європі та найстаріший в Україні університет заснований монахами-єзуїтами у 1661 року. У 1773 році орден єзуїтів було заборонено, а університет закрито. Відновлений у 1784,він називався Йосифінський університет, а пізніше ліцей. У 1817 відновлено як Університет Франца I.  21. Парк ім. Івана Франка (вул. Університетська,
  навпроти університету ім. І. Франка)

Парку імені Івана Франка вже чотири століття, це найстаріший парк Львова і України, один із найдавніших муніципальних парків Європи. Чотириста років тому на місці парку імені Франка були міські лани, але пізніше ця земля перейшла у приватні руки італійця Антоніо Массарі, посла Венеційської республіки у Львові, котрий впорядкував парк на італійський манер. На початку XIX століття новий власник Гехт перепланував парк для розваг львів’ян, від тих часів у нижній частині залишилася дорична ротонда. 1855 року парк знову перейшов у власність міста, таким чином ставши одним із найстаріших муніципальних парків Європи.
Ресторан в готелі «Дністер»,ресторан «Гроно» (вул. Рилєєва, 12)

Музей Олени Кульчицької (вул. Листопадового Чину,7)
Музей Олени Кульчицької засновано 1971 року в колишньому помешканні та творчій майстерні художниці. У чотирьох просторих кімнатах розгорнена експозиція, яка у повному обсязі розкриває найвагоміші грані творчості художниці у контексті набутків європейського мистецтва ХХ століття: олійне малярство (портрети, пейзажі та твори на побутову тематику), сюжетні композиції, декоративні меблі за проектом майстрині, малий ткацький верстат, верстат для друкування гравюр. В експозиції музею також графіка, вишивки, твори на релігійну тематику: гобелен "Богородиця з Ангелами" (1910 рік), кольоровий лінорит, керамічний сервіз.

Музеї Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11)
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського  відкрито у 1972 р. у віллі (стиль - пізній історизм), в якій впродовж 1913-1935 роках жив та працював видатний український художник-імпресіоніст. Тут у 1920-30-х роках діяла заснована ним перша в Галичині приватна українська мистецька школа. Постійна експозиція висвітлює основні етапи життєвого та творчого шляху митця.

Музей Леопольда Левицького (вул. Устияновича, 10)
Художньо-меморіальний музей Л. Левицького  заснований в житлі художника, громадського та культурного діяча, якому належить вагомий внесок у формування традицій львівської школи графіки ХХ століття. Музей відкрився у 1984 році. У експозиції відтворені основні віхи формування і становлення художника, представлені найвагоміші досягнення в області графіки і живопису.

Музей Соломії Крушельницької (вул. С. Крушельницької, 23)
У семи експозиційних залах на тлі інтер'єру початку XX століття демонструються оригінальні світлини, афіші, портрети, сценічні костюми, ноти, особисті речі видатної співачки. Музей розташовано на другому поверсі будинку, який 1903 року співачка купила для своєї родини. У музеї постійно проводяться вечори, концерти, наукові конференції. Нині у фондах музею зберігається близько двадцяти тисяч оригінальних експонатів.

     22. Собор св. Юра (пл. Святого Юра, 5)
Архикатедральний собор Святого Юра у Львові — греко-католицький собор Галицької митрополії, до 1817 при монастирі Чину св. Василія Великого, бароково-рококовий монументальний архітектурний ансамбль з виразними національними рисами. Вважається головною святинею українських греко-католиків. Фасад увінчує фігура святого Юрія Змієборця — покровителя не тільки собору, але й міста Львова. Храм в
исочіє на кам’яній терасі, до нього ведуть маршові сходи і балюстрада прикрашена фігурками путті. Під сходами є печера, в ній — статуя св. Онуфрія, що символізує відлюдників, що колись жили тут.


   23. Львівський Національний університет «Львівська політехніка»
   (вул. Степана Бандери, 12)

Найстаріший вищий технічний навчальний заклад України та Східної Європи, заснований 1844 року як Технічна академія. Головний корпус Національного університету "Львівська політехніка" побудований у 1873–1877 рр. за проектом архітектора Юліана Октавіана Захарієвича в еклектиці (історизмі) з мотивами неокласицизму та пізнього італійського неоренесансу.
   24. Львівський будинок органної та камерної музики
   (вул. Степана Бандери, 8)

Органний зал, початково римо-католицький костел і монастир святої Марії Магдалини, був збудований між 1600 й 1612 роками ченцями-домініканцями за проектами архітекторів А. Келара й М. Годного. Пам’ятка неодноразово зазнавала спустошень. Сучасного вигляду костел набув у 1870 р., поєднавши традиції ренесансу з рисами бароко. У 1932 р. тут встановлено орган фірми «Rieger-Kloss», виготовлений у Чехії, який вважається найбільшим на території України.

Ресторан української кухні «Сім поросят» ( вул. Степана. Бандери, 9)

Музей «Тюрма на Лонцького» (вул. Степана Бандери, 1, вхід з вул. Брюллова)
Колишня тюрма у Львові, яка використовувалась в ХХ ст. як політична в’язниця польською, радянською та нацисткою владами. З 2009 року - національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів. Перший етап експозиції меморіалу «Тюрма на Лонцького» має три сюжетні лінії: історія споруди, в’язничний побут та масові розстріли в кінці червня 1941 року. Вона розташована на першому поверсі .

    25. Палац Сапігів (вул. Коперника, 40а)
Сучасники називали палац Адама Сапіги «чарівною скринькою». Збудований у другій половині ХІХ ст. за проектом архітектора Адольфа Куна мініатюрний, необароковий палац коштував майже таку ж суму, як і пишна споруда Палацу Потоцьких неподалік. Особливо приваблює у палаці вишукана кам’яна різьба фасадів ручної роботи. В інтер'єрі зберігся парадний зал з декоративною ліпниною, меблі ХІХ ст.     26. Галерея Мистецтв (вул. Стефаника,3)
Львівська галерея мистецтв - найбільший художній музей в Україні, в якому зібрані унікальні твори живопису, скульптури, графіки, декоративно-ужиткового мистецтва країн Західної та Східної Європи від середньовіччя до сучасності.
    27. Палац Потоцьких (вул. Коперника, 15)
Палац Потоцьких - яскравий зразок архiтектури зрiлого iсторизму, одна з найцiкавiших архiтектурних пам'яток Львова. У Палаці представлена збiрка європейського мистецтва XIV-XVIII століть. Експозицiя Львiвської галереї мистецтв розгорнута на другому поверсi. Її вiдкриває зал античного мистецтва. Європейське мистецтво XIV-XVIII ст. представлене найкращими творами збiрки: українською iконою XV ст. “Св. Параскевою", полотнами М.Базаїтi, Я.Цуккi, С. Рiччi, Ж.-Е. Лiотара, Ж.Герена, Ф.Гойї.

Піцерія «Челентано» (вул. Коперника,9) , бістро «Час поїсти» ( вул. Коперника, 3)

   28. Пам’ятник Адаму Міцкевичу (площа Міцкевича)
Пам’ятник польському поетові, витвір високої мистецької цінності скульптора Антонія Попеля (1904 рік). На гранітній колоні – бронзова група “Натхнення”: крилатий геній подає поетові ліру.

Ресторан швидкої  їжі «Пузата хата» (пр. Шевченка, 10) , ресторан «Альпака» (пр. Шевченка, 10)
Кав’ярні «Вероніка» (пр. Шевченка, 21), «Дім кави» (пр. Шевченка, 23)   29. Пам’ятник Михайлу Грушевському (пр. Шевченка, 28)
Памятник професору  історії, організатору української науки, політичному діячу і публіцисту, голові Центральної Ради УНР(1917–1918), автору понад 2000 наукових праць.

Ресторан «Грушевський сінема джаз» (пр. Шевченка, 28)
   30. Стрийський парк (вул. Стрийська)
Стрийський парк — справжня перлина Львова, гордість його мешканців, а також один з найкрасивіших парків України. Саме тут Ви зможете відпочити поряд з озером, де плавають лебеді, побачити біля 200 видів рідкісних дерев і рослин, поблукати загадковими алеями парку, здивуватись штучно створеним замковим руїнам.
З центру до парку можна добратись трамваєм № 4 або ж автобусом № 3.
 


День 3.

   31. Музей-заповідник «Личаківський цвинтар» (вул. Мечникова, 33)
Львів часто називають музеєм під відкритим небом. Та знайомство з колекцією цього музею було б не повним, коли б ми оминули Личаківський цвинтар з унікальною збіркою надгробних пам'ятників. Це своєрідна школа Краси, Мистецтва та Мудрості, куди триває нескінченне паломництво. На цвинтарі можна побачити скульптурні твори таких відомих майстрів, як Вітвер, Шімзери, Курчинський.
   32. Музей народної архітектури та побуту (вул. Чернеча гора, 1)
У музеї створено ряд мікросіл із 15-20 архітектурних об'єктів. У житлових та господарських будівлях експонуються предмети домашнього вжитку, одяг, інструменти ремесла, знаряддя сільського господарства, транспортні засоби. Всі ці предмети відображають реальне життя українців у XVIII-XX ст.

    33. Парк «Високий замок» (вул. Замкова)
Парк «Високий замок» розташований на Замковій (Княжій) горі і є найулюбленішим місцем для романтичних прогулянок львів'ян та гостей міста. Саме з цією горою пов'язана перша згадка про Львів в історичних літописах 1256 року. Парк складається з двох терас: нижньої та верхньої. На нижній терасі прокладено безліч паркових алей, а на верхній терасі знаходиться оглядовий майданчик, з якого можна помилуватись найкрасивішими краєвидами міста.

Ресторан «Високий замок »

   34. Княжий Львів (пл. Старий Ринок)
Княже місто перенесе Вас у часи зародження міста Лева. Ви зможете оглянути первісне місцезнаходження міста та красу найдавніших міських церков і монастирів таких, як: костел Марії Сніжної, найдавніший парохіальний костел заснований німецькими колоністами у XІV ст., костел Івана Хрестителя, одна з найстарших культових споруд княжого Львова та музей найстаріших реліквій Львова, церква св. Миколая, придворна князівська церква, а також церква та монастир св. Онуфрія.

Паб «Христофор» (вул. Старий Ринок,7)


   35. Музей пива (вул. Клепарівська, 18)
Перший музей пивоваріння в Україні, який розповідає про історію напою, його виробництво та культуру споживання. Тут ви також зможете спробувати доброго львівського пива та смачно перекусити.