Показати всі маркери
Мене цікавлять

Пам'ятками мальовничого Оппіля

Цей маршрут знайомить подорожуючих з найдавнішими традиціями будівництва та віруваннями наших предків. Порівняння кам’яних печер, дерев’яних храмів та палаців європейських дворян нагадують про плинність часу, а краса природи Опілля зачаровує.

Об'єкти:
Церква св. Трійці, храм Богоявлення Господнього, костел св. Валентина, церква Покрови Пресвятої Богородиці, чудодійне джерело, печери Миколаєва, палац (сиротинець) графа Скарбка, палац Лянцкоронських, городище Стільско.

На південний захід від Львова простягаються мальовничі пагорби Опілля, які з давніх часів були заселені людьми і зберегли чимало цікавих пам’яток.

Починати мандрівку цим краєм варто у самому Львові, де поруч із спальним районом Сихів приховалась справжня перлина дерев’яної архітектури – церква св. Трійці, збудована ще у ХVІІ столітті.

Далі варто завітати до невеликого села Кугаїв. Дерев’яний храм Богоявлення Господнього ніби перенесений сюди з якоїсь казки. Церковця настільки маленька, що починаєш почувати себе Гулівером у країні ліліпутів. Можна оглянути покинуту каплицю, що майже повністю заросла деревами.

Поруч в селі Раковець можна зовні оглянути недіючий костел середини ХІХ століття та дерев’яну церква Покрови Пресвятої Богородиці, побудовану в 1906 році.

Обов’язково треба завітати на чудодійне джерело, що знаходиться між Раковцем та Новосілками. Але мандрувати дорогою між цими селами треба обережно, адже дорога, що їх поєднує, не у доброму стані.

В селі під назвою Заклад варто оглянути великий палац в неоренесансному стилі, збудований за кошти мецената графа Скарбека для сиротинця в середині ХІХ ст.

При в’їзді до міста Миколаєва розташовані печерні комплекси. Один з них, за часів Першої світової війни, обладнано під оборонний дзот. Вважають, що печери могли використовуватися як святилища Білих Хорватів.

В селі Стільско збереглися пам’ятки давньої столиці-городища Білих Хорватів. Історики вважають, що це найбільше городище з усіх подібних давньослов'янських поселень. Тут можна побачити решти жертовних капищ та видовбані в скелях проходи.

Транспорт:
Власним автотранспортом один день (10-12 годин).
Громадським транспортом:

  • Маршрутки: Львів-Раковець, Львів-Миколаїв, Львів-Стільско.
  • Електропоїзд Львів-Миколаїв.
Частково можливий як велосипедний маршрут зі Львова, або Миколаєва.
Завантаження ...
Закрити